Меморіальний будинок-музей П.П.Шмідта – філію краєзнавчого музею (вул. Шмідта, 8) відкрито у 1980 році. В цьому будинку з 1876 по 1886 рр. мешкала родина начальника міста і порту П.П.Шмідта, тут пройшли дитячі роки його сина – майбутнього лейтенанта П.П.Шмідта, який навчався у Бердянський класичній чоловічій гімназії. Дві зали першого поверху музею присвячені родині Шмідтів та життю і діяльності лейтенанта П.П.Шмідта. Другий поверх музею відтворює затишну атмосферу ХІХ століття – вітальні, кабінету батька, дитячої та їдальні.

На першому поверсі музею у межах реалізації проекту «Музей у музеї» розміщено експозицію колишнього музею на громадських засадах винрадгоспу «Жовтнева хвиля».

Музейні заходи 2013 рік

У лютому, кожного вівторка о 13 00 у меморіальному будинку-музеї П.П.Шмидта проходили історико-театральні і музичні музейні заходи «Шмідтівські вівторки»".

На першому заході 5 лютого були присутні почесні гості: заступник міського голови Л.С.Шаповал, начальник міського відділу культури Є.Д.Чернєва.

На цьому заході вони вручили заслуженому робітнику культури України директору БКМ Л.Ф.Ноздріній Почесний Орден міста за вагомий особистий внесок у розвиток міста Бердянська.

Також на заході були присутні вчителі - ветерани ЗОШ №16, студенти і учні міста.Незмінними артистами заходу були учні і вчителі ЗОШ №11(керівник хорової студії «Натхнення» Шостак Є.Є. і викладач музики Воробьйова М.І.).

11 і 24 квітня о 13 00 у меморіальному будинку-музеї П.П.Шмідта відбувся музейний захід «Вечір романсу у родині Шмідтів»- до 185-річчя від дня народження контр-адмірала П.П.Шмідта – начальника міста і порту Бердянськ.

На заході були присутні почесні гості:депутат міської ради С.І.Шарай, М.Ф.Філімонов - голова міськогої організацій інвалідов ВВвійни та Збройних Сил.

Артистами заходу були солісти Хорової капели «Промінь» під керівництвом І.І.Іванченко, вчителі і учні ЗОШ №11 (керівник хорової студії «Натхнення» Шостак Є.Є. і викладач музики Воробьйова М.І.).

музейні заходи 2014

У грудні у музеї П.П.Шмідта відбувся музейний захід «Вечорниці Петра Нішинського» до 140-річчя з написання твору «Вечорниці». Гостями заходу були учні ЗОШ № 9 и ЗОШ №2. Наукові співробітники музею разом з учнями ЗОШ №11 підготували для гостей цікаву виставу - фрагмент п’єси Т.Шевченка «Назар Стодоля» (сцена - «Вечорниці» з музикою П.І.Ніщинського).

музейні заходи 2015

У лютому у музеї П.П.Шмідта відбулися традиційні «Шмідтівські вівторки» за участі юних талановитих акторів шкільної театральної студії «Браво» (керівник А.В.Кравець) і хорової Студій «Натхнення» (керівник О.Є.Шостак) ЗОШ №11.

12 березня в музей відбувся урочистий захід «Він врятував людство...» до 155 - річниці від дня народження всесвітньовідомого мікробіолога В.А.Хавкіна. Гостями заходу були учні ЗОШ № 2 та студенти БДПУ.